Pot sa mi pun coroana pe un dinte cu pivot la 15 ani?

Dantura copiilor

Postata de Utilizator11535379550 cu 5 ani in urma.

Buna ziua!Am 15 ani și am o problema estetica a dinților.Un incisiv central are pivot si vreau sa i pun coroana doar ca nu stiu dacă am voie la vârsta mea

Raspunsuri (2)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Estetica-dentara/coroanele-si-puntile-dentare-avantaje-si-dezavantaje_16269

Dr. Cosmin Ulman

acum 5 ani

Buna ziua,
da este permis acest lucru.

Dr Ulman Cosmin
Medic coordonator - Clinica Trident
adresa_web_filtrata