Pete albe pe dinti?

Dantura copiilor

Postata de ValeVale cu 10 ani in urma.

Buna.Am niste pete albe pe dintii din fata.Din cate am citit este o posibila fluoroza sau demineralizare.Problema este ca aceasta problema apare la copii,eu am 16 ani.Ceva sfaturi?Multumesc!

Raspunsuri (1)

Georgiana

acum 9 ani

Si eu am 16 ani si am exact aceeasi problema, plus ca mi s''a dus smaltul de pe un dinte din fata si acum are o forma tare inestetica...