Pedodontie - Dentitia copiilor

Dantura copiilor

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

Stiu ca sunt pareri diferite in privinta zimaflour-ului. As dori sa aflu daca este sau nu benefic , eu il folosesc pentru baietelul meu de 6 ani.

Raspunsuri (4)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

este bune sa cer o sigilare a danturii la un copil de 2,5 ani?

CORINA1295903

acum 16 ani

Ma intereseaza si pe mine daca sigilarea dintilor unui copil de 2ani si 5 luni este posibila, in ce consta,unde trebuie sa ma adresez si daca stie cineva cit costa

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Eu chiar sunt curioasa care trebuie sa fie continutul de fluor al unei paste de dinti, in asa fel incat acesta sa nu fie in exces...

comentarii utilizatori

acum 15 ani

daca un molar iese iar maseaua nu este cazuta poate provoca afectiuni gingivale?De ce un medic stomatolog te cheama peste o saptamana sa scoata molarul la copil?