nu ia crescut dintele dupa cell de lapte de ce ?

Dantura copiilor

Postata de anamaria1988 cu 12 ani in urma.

buna seara ma poate ajuta cineva am un baietel de 7 ani si in urma cu 3 luni ia cazut dintele de lapte asta nu ar fii o problema . dar de ce nu ai mai creste altull :D ca mie frica sa nu ramana sportiv in gura dupa acuma :) astept si eu un raspuns de la voi ms mult :)

Raspunsuri (1)

Dr. Cosmin Ulman

acum 12 ani

Daca a cazut singur dintele de lapte, sigur o sa iasa si cel definitiv. Exista situatii cand dureaza putin mai mult pana erupe cel definitiv.

Dr. Ulman Cosmin
Medic stomatolog - Clinica Trident
www.clinicatrident.ro