Mi s-a rupt un dinte

Dantura copiilor

Postata de IonutzMinga cu 10 ani in urma.

Azi de dimineata luam micul de jun , cand simt ceva tare care mestecam . Era partea din fata a unei masele . Am ramas socat , nu am simtit nicio durere , nimic . Era o jumatete din colturl din fata al unei masele din fata . M-am uitat la dinte si se vede , probabil "radacina" care este neagra . Sunt speriat , va rog un pic de ajutor .

Raspunsuri (1)

Dr. Mircea Zlotea

acum 10 ani

Daca este neagra, inseamna ca acolo este carie. Medicul dentist cu ajutorul noilor materiale o poate repara in cateva sedinte.