maselutele

Dantura copiilor

Postata de denisa miruna cu 12 ani in urma.

buna am o fetita de 5ani si 4luni si acum am vazut caci ii ies 2 maselute e posibil sa faca febra din cauza aceasta o mai doare putin acxum ii creapa gingia

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Se poate sa fie in legatura cu ruptia dentara,insa nu trebuie sa neglijati antitermicele si supravegherea starii generale,pentru ca un debut al unei ifectii respiratorii nu este inca exclus.

Carolina

acum 8 ani

Si fiului meu de 5 ani si jumatate i-au erupt 4 maselute, doua jos si doua sus! E normal ca la varsta lui sa schimbe deja 4 dinti de lapte si sa-i apare si alte 4 masele?