Masele intarziate

Dantura copiilor

Postata de Xpertul cu 12 ani in urma.

Fetita mea ar 7 ani si abia acum ii cresc cele 2 masele (din spatele gurii).zice ca o dor amandoua si i se misca si un dintisor de jos.Astept un raspuns de la cei care au aceeasi prb ca a mea.Va multumesc.

Raspunsuri (1)

Dr. Mihai Ghenadi

acum 12 ani

Acelea sunt primele masele definitive. Ies la 6-7 ani. Iar dintele de jos din fata se misca pentru ca se schimba cu un dinte definitiv.

Dr. Ulman Cosmin
Medic stomatolog - Clinica Trident
www.clinicatrident.ro