Masea de minte

Dantura copiilor

Postata de alexdaniel9420 cu 10 ani in urma.

Buna seara

Am o intrebare. Imi iese maseaua de minte din stanga sus.Ideea e ca am impresia ca iese putin stramba, inspre obraz si ca imi bate in obraz si ma doare foarte tare cand deschid gura si cand mestec, deoarece coltul aceva bate in obraz. Intrebarea mea este: se poate extrage, ea nefiind complet iesita? Este inca acoperita in proportie mare de gingie.Doar coltul acela este iesit si ma deranjeaza..

Multumesc !

Raspunsuri (3)

Dr. Cosmin Ulman

acum 10 ani

Buna ziua,

da se poate scoate chisr daca molarul de minte nu este iesit complet. Recomandarea mea este sa fie extras.

Dr Ulman Cosmin
Medic stomatolog Clinica Trident
www.clinicatrident.ro

alexdaniel9420

acum 10 ani

parca a inceput sa-mi amorteasca zona aia si incepe sa ma doara in partea stanga cand inghit, ca o durere in amigdale..si nu mai zic de zona respectiva..care e incredibil de dureroasa.cand deschid gura ma doare teribil, cand inghit, cand casc..

maria

acum 9 ani

Ce ati facut pana la urma? exact cu aceiasi problema ma confrunt si eu zilele astea...