masea de minte

Dantura copiilor

Postata de andreea.gheorghe cu 11 ani in urma.

Buna seara! Am 19 ani si am o intrebare legata de maseaua de minte....nu mi-au iesit inca insa am simtit un disconfort sus unde trebuie sa iasa maseaua de minte,..am atins si se simte ceva tare ca un coltisor si gingia e umflata acolo....este vorba despre maseaua de minte?Multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Mihai Ghenadi

acum 11 ani

Buna ziua,
daca se simte in spatele ultimului molar, inseamna ca este maseaua de minte in eruptie. Sfatul meu este sa mergeti la un consult la un medic stomatolog.

Dr. Ulman Cosmin
Medic stomatolog - Clinica Trident
www.clinicatrident.ro