infectie masea

Dantura copiilor

Postata de sasha90 cu 13 ani in urma.

acum 2 zile am facut o extractie la o masea..in ziua respectiva nu a fost nimic anormal..a doua zi insa mi sa umflat cerul gurii din partea unde a fost facuta extractia si gingia deasemenea..stomatologul mi-a spus dupa ce mi-a facut extractie sa iau oxacilina odata la 6 ore insa banuiesc ca nu stia ca o sa mi se faca infectie..acum am auzit ca e recomandat sa se faca un drenaj sa scap de infectie..intrebarea mea este daca nu este alta metoda caci din cate am auzit despre ce se face la drenaj suna dureros.Multumesc
P.S. nu am gasit o categorie in care sa ma incadrez mai bine..am 20 de ani :D

Raspunsuri (9)

Dr. Denisa Zaharia

acum 13 ani

Ar trebui sa te vada medicul care ti-a facut interventia si daca intradevar este infectie iti face o anestezie locala si iti curata acolo.Alta metoda nu este, dar cel mai bine sa te vada medicul si el hotaraste daca trebuie intervenit, poate este doar inflamata zona din cauza traumatismului din timpul extrctiei.

Iuli

acum 13 ani

Eu nu inteleg...de ce nu l-ai sunat imediat pe medicul tau si ai scris in schimb pe un forum?

sasha90

acum 13 ani

stii ce este claustrofobia?...banuiesc ca da...si eu am ceva de genu numai ca e in legatura cu dentistii...asta dupa o experienta traumatizanta cu un stomatolog comunist mintal daca ma-ntelegi..mersi pt raspuns dnei doctor:)

Iuli

acum 13 ani

Atunci stai sa rabzi. Bine ca mergi la un medic de care nu iti place. E cea mai mare p***ae. Sunt sute de stomatologi, alege unul care sa nu te sperie.

sasha90

acum 13 ani

nu e acelasi doctor cu care am avut acea experienta dar am ramas cu sechele de atunci:) nb

aurica

acum 13 ani

tare tare

aurica

acum 13 ani

pe urma

sasha90

acum 13 ani

am fost pana la urma la dentist...i-am platit dublu sa "aiba grija" de mine:))..era si dragutza m-ai mult de asta m-am dus

Maryo

acum 11 ani

Nu doare drenajul am facut azi unul la masea