Infectie dentara

Dantura copiilor

Postata de djecstazzy cu 12 ani in urma.

Am facut infectie la o carie! De la curent! nu stiu ce sa ma mai fac...ma doare de mor imi ! Sunetimi cum fac sa scap de durerea asta!

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Te-ai gandit, de exemplu, SA MERGI LA UN MEDIC STOMATOLOG??????

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Durerea provocata de un dinte cariat , arata doua lucruri sigure si anume :
1 . Neglijenta....sau tergiversarea tratamentului unei carii dentare incipiente ;
2 . Teama ( nejustificata) de a merge la un control stomatologic.
Asa dupa cum vi s-a spus si mai sus , sa tragi d-ta concluziile si pe viitor sa procedez in consecinta , caci durerile nu dispar numai cu sfaturile noastre,prin corespondenta.

ochi negri

acum 12 ani

Eu sper ca ai rezolvat durerea.Daca nu---AMOXICILINA la 8 ore,NUROFEN sau un alt antialgic.Si neaparat DENTIST.