In cat timp creste un dinte definitv?

Dantura copiilor

Postata de Utilizator11626934123 cu 2 ani in urma.

Baiatul meu are 9 ani jumate in urma cu 2 luni a schimbat un incisiv lateral si nu da semne sa creasca altul iar in urma cu 4 zile ia cazut si celalalt incisiv lateral.As vrea sa stiu se ce dureza asa mult sa ii creasca.dintii definitvi.care poate fi.cauza si cum se poate remedia?tin sa mentionez ca cei doi canini de jos iau cazut si deja au crescut

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control stomatologic. Articol de interes:https://sfatulmedicului.ro/Dantura-copiilor/eruptia-dintilor-la-copii-cand-incepe-si-la-ce-trebuie-sa-te-astepti_15799