Gratuit sau nu?

Dantura copiilor

Postata de Latiffa Q cu 12 ani in urma.

Buna ziua am o fetita de 10 ani si jumatate careia ii trebuie aparat dentar dar preturile mi se par exorbitante cel putin eu nu-mi permit sa dau 10 mil pe un aparat dentar.As dori sa stiu daca copiii nu beneficiaza de gratuitate sau de vreo reducere.Multumesc.

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Mergeti la un consult la un medic specialist in ortodontie ( eventual la o clinica ) si acesta va va stabili si diagnosticul si osibikitatile procurari unui aparat corector.

i. vasilescu

acum 12 ani

dupa un esec in materie de dus copilul la dentist, am descoperit un medic specialist ortodont - pedodont f bun, care a reusit sa-l trateze si sa-l faca sa scape de frica de dentist. este vb de dr Despina Miciulica de la Imperial Dent. poti sa-i contactezi sa vezi cum e cu aparatele dentare. din ce stiu eu, daca le scrii pe site iti raspund chiar daca nu esti pacientul lor. :)