gingii inflamate

Dantura copiilor

Postata de larryssu cu 10 ani in urma.

buna ziua,am si eu o problema cu baietelul meu in varsta de 10 luni...are gingiile foarte inflamate iar de dimineata am observat k gingia de sus are o alta culoare(
vanata) si e foarte umflata..el e foarte neastamparat si ma gandesc k poate s-a lovit cu vreo jucarie....astept un raspuns..multumesc

Raspunsuri (5)

FreeStyle11

acum 10 ani

Poate sa fie o inflamatie, cel mai bine este sa mergi cu el la medicul pediatru, el va sti cel mai bine ce sa-i faca.

Dr. Cosmin Ulman

acum 10 ani

Buna ziua,

Este foarte posibil sa erupa dintii temporari.

Dr Ulman Cosmin - medic stomatolog Clinica Trident
www.clinicatrident.ro

larryssu

acum 10 ani

tocmai am fost la medicul pediatru si a spus k nu e nimic grav si chiar asa a fost k a doua zi I-au dat dintisorii...multumesc ptr raspuns

larryssu

acum 10 ani

tocmai am fost la medicul pediatru si a spus k nu e nimic grav si chiar asa a fost k a doua zi I-au dat dintisorii...multumesc ptr raspuns

sd1998

acum 10 ani

poti sa incerci pasata parodontax ca sa opreasca sangerarile in caz de are