gingie umflata

Dantura copiilor

Postata de ClaudiaStefania cu 11 ani in urma.

Buna ziua! Am o surioara de 6ani si azi de dimineata mi-a pus ca o doare gingia,nu stiu exact cum sa va explic,dar dupa ultima maseluta este gingia umflata si are si o pielicica,precum o alunita si imi spune ca o deranjeaza cand mananca.Ce trebuie sa fac?Va multumesc si astept un raspuns.O zi buna!

Raspunsuri (3)

stefi

acum 11 ani

poate este din cauza periutei cu peri tari poate provoca sangerari gingivale

gabi

acum 10 ani

si fetita mea pateste la fel: gingie umflata dupa ultima maseluta, 3 punctulete albe, varsta ... 6 ani

irina

acum 10 ani

incepe sa erupa molarul definitiv la 6 ani