fara aparat dentar

Dantura copiilor

Postata de cristina1137 cu 14 ani in urma.

Am si eu o problema....am 17 ani si am dintii din fata strambi....as vrea sa stiu daca se pot indrepta si altfel in afara de aparat dentar (operatie sau ceva...). Daca da as dori sa-mi spuneti unde sa ma duc si cam cat costa. Multumesc anticipat.

Raspunsuri (5)

chik_

acum 14 ani

exista aparat dentar care fixeaza dintii pe interior si nu este vizibil..intreaba medicul tau stomatolog despre acest lucru.

Sheila

acum 14 ani

Daca o sa discuti cu stomatologul iti va spune de un aparat care nu se vede numit INCOGNITO. Este un aparat orthodontic high-tech pentru toate tipurile de malocluzii, utilizat la copii, adolescenti si adulti. Este complet invizibil, usor de curatat si nimeni in afara de tine nu va sti ca exista. Eu am gasit la o clinica medicala dar este destul de scump 2500 de euro.

cristina1137

acum 14 ani

pfff despre incognito am citit si eu pe net...si stiam k e asa scup...si din cate am gasit eu se poate pune decat la timisoara....ma rog,,nu imi permit asa ceva..si..din cate stiam eu merge doar la problemele kre nu sunt grave.
Stii eu ma gand k poate ar merge si prin operatie...ai vazut vreodata "frumusete pe muchie de cutit"? Ai vazut k le repara dintii in mai putin de o luna...asa ceva vroiam si eu...:D. Ms pt sfaturi >:D<

tanya

acum 13 ani

La '''' frumusete pe muchie de cutit'''' se pun proteze.. Insa referitor la braketuri, , chiar daca dorim sa pumem doar sus sau jos unii stomatoligi nu pun decit pe ambele parti atit sus si jos ca de altfel se schimba muscatura, necatitd ca doar o parte e cam strimba.........

Inna

acum 11 ani

Operatia costa 1000 de euro pe putin.