este normal ca la 4 luni sa iasa primul dinte un molar???

Dantura copiilor

Postata de coplenas cu 11 ani in urma.

Feti tei mele de 4 luni i-a iesit primul dinte un molar de jos---VREAU SA STIU CAUZA

Raspunsuri (5)

Dr. Nicoleta Grosu

acum 11 ani

Nu, nu este normal.

coplenas

acum 11 ani

Va rog sa-mi spuneti care ar fi cauza si ce este de facut???Va multumesc anticipat!!!

buna seara

acum 11 ani

Ii dati copilului vigantol sau vitamina D ? In caz ca da, de la aceste medicamemte provine dereglarea.
Cam 95% din mame dau aceste p***ai la copii desi nu au nevoie de ele si nici nu sunt bune la nimic. Daca nu, trebuie investigat in alta directie.

coplenas

acum 11 ani

Da !!!cate 3 picaturi de vigantol pe zi la recomandarea medicului de familie si a pediatrului.Dar ce urmari are asupra copilului ?? sa nu-i mai dau vigantol de loc????

EU

acum 11 ani

nu-i mai da