Durere de masea

Dantura copiilor

Postata de Andrei Andra cu 9 ani in urma.

Buna seara. In urma cu un an(aproximativ), mi-am spart maseaua intr-un sambure de maslina. In timp, maseaua propriu zisa a cazut si mi-a ramas doar radacina, care pana acum nu mi-a facut probleme. Insa de doua seri, nu mai pot sa dorm de durere. Simt cum imi zvacneste gingia din jurul maselei si ori de cate ori ating cu limba sau cu mancare locul respectiv, imi vine sa ma urc pe pereti. La dentist...am avut o experienta foarte neplacuta in urma cu ceva vreme, cand mi s-a scos o masea zdravana aproape "pe viu" (anestezie extrem de sp***a) si am ramas foarte speriata. Ce ar trebui sa fac? Va multumesc.

Raspunsuri (1)

Dr. Cosmin Ulman

acum 9 ani

Buna ziua,

trebuie scoasa maseaua ( radacina). Poate ar trebui sa incercati sa mergeti la un alt medic.

Dr Ulman Cosmin
Medic stomatolog - Clinica Trident
www.clinicatrident.ro