durata de eruptie la o maseluta

Dantura copiilor

Postata de viena cu 12 ani in urma.

Fetitei mele tocmai ii iese o maseluta si acuza dureri . Va rog sa imi spuneti cam cat ar putea sa dureze si cu ce as putea sa-i ameliorez durerile.
I-am dat nurofen, dar pot sa il dau de cate ori spune ca o doare?
Multumesc

Raspunsuri (2)

Pena

acum 12 ani

Cand aveam fetele mici exista in farmacii o solutie care continea un anestezic local cu care le dadeam pe gingii. Nici nurofenul si nici acea solutie nu trebuie folosite in exces. Durere va avea pana erupe dintele, pana sparge gingia. Gingia doare de fapt, nu maseluta.

alina florenta

acum 12 ani

glicerina boraxata mai este buna.dar sunt si anestezice locale Spray