dintisorii de lapte

Dantura copiilor

Postata de roberta66 cu 12 ani in urma.

buna ziua ...am o nelamurire fetita mea are 5 ani si deja i se misca un dintisor in fata,este vreo problema?care este cauza?nu este prea devreme sa se schimbe?

Raspunsuri (6)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Nu este prea de vreme ; dintii de lapte cad in aceeasi ordine in care au aparut , incepand cu varsta de 5 - 6 ani .

melinda

acum 11 ani

fetita mea are 5ani si 5luni si am schimbat deja 4 dintisori de lapte si se misca si al 5 lea

Iulo

acum 12 ani

Mie mi-a cazut primul dinte la 5 ani si 2 luni. Nu stiu de ce vi se pare devreme.

Dr. Catalin Olaru

acum 12 ani

Nici o problema.

Dr. Catalin Olaru

acum 12 ani

Nici o problema.

POP ROXANA

acum 10 ani

Buna,am un baietel cu varsta de 4 ani si jumatate si i-a cazut un dinte din fata ,de jos.Este o problema?Ar trebui sa i-a Zimaflour?