dinti

Dantura copiilor

Postata de elena liliana3143527 cu 10 ani in urma.

Fetita mea are 6 ani si 3 luni. Pana acum nu a schimbat niciun dintisor.Precizez ca nu are nicio carie.Sunt un pic ingrijorata.Nu stiu daca e normal ca pana la aceasta varsta sa nu schimba niciun dinte.Vaa rog sa ma lamuriti cu un raspuns. Multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

diana

acum 10 ani

Nu ma pricep la acest domeniu, dar cel mai bine ar fi sa mergi cu fetita la un destist. Daca mai astepti va fi prea tarziu, iar dintii normali nu vor avea unde sa creasca, deoarece cei de lapte le tin locul. Nu te speria si du-te la dentist!

Andra

acum 10 ani

Eu nu cred ca este un motiv de ingrijorare, fiecare are ritmul sau, dar pentru mai multa siguranta, poate ca este binevenita o vizita la medicul stomatolog.