Dinti de lapte la copii?

Dantura copiilor

Postata de Utilizator11537524231 cu 5 ani in urma.

Buna ziua!
Fetitei mele i-au cazut dintii de lapte de sus, cei mari. Unul a crescut, celalat nici macar nu ar da semne ca ar trebui sa creasca. Ar trebui sa consult un dentist?

Raspunsuri (2)

Dr. Cosmin Ulman

acum 5 ani

Buna ziua,

da, este bine sa consultati un medic pedodont .

Dr Ulman Cosmin
adresa_web_filtrata

alexa_866

acum 5 ani

Buna ziua! Va recomand acelasi lucru din proprie experienta. Cea mica a avut o problema asemanatoare, i-au erupt dintii permanenti destul de greu. Nu este chiar o problema, insa, cel mai bine mergeti la medic asa cum am facut si eu, macar sa va linistiti. Eu am mers la clinica****, acolo au si un pedodont foarte bun. Sanatate!