Dinti care nu cad

Dantura copiilor

Postata de AnnaIoana cu 11 ani in urma.

Buna ziua! Am o fata de 12 ani si 6 luni careia nu i-a cazut niciun dinte. Trebuie sa ma ingrijorez?? Si mie mi s-au schimbat fff tarziu, in jurul varstei de 10 ani.

Raspunsuri (2)

Dr. Cosmin Ulman

acum 11 ani

Buna ziua,

va recomand sa faceti o radiografie panoramica pentru a vedea de ce nu s-au schimbat dintisorii pana acum.

Dr Ulman Cosmin
Medic stomatolog - Clinica Trident
www.clinicatrident.ro

AnnaIoana

acum 11 ani

Va multumesc! Astazi am observat ca i se misca unul. Mai este cazul sa merg la medic?