Despre incisivii superiori

Dantura copiilor

Postata de mediesana cu 11 ani in urma.

Fetitei mele i-au cazut incisivii superiori centrali, aproape unul dupa celalalt. Asta pe la varsta de 5 ani si sase luni. De atunci au trecut aprox. 4-5 luni si nu au aparut ceilalti. la cat timp ar fi normal sa-i apara?

Raspunsuri (1)

Dr. Cosmin Ulman

acum 11 ani

Buna ziua,

nu putem spune ca exista un timp exact de aparitie a dintilor permanenti insa din momentul in care cad dintisorii pot trece si 6 luni pana la aparitia dintilor permaneti.

Cu stima,
Dr Ulman Cosmin
Medic stomatolog - Clinica Trident
www.clinicatrident.ro