Despre dintisor?

Dantura copiilor

Postata de MembruMobileApp1504522046 cu 6 ani in urma.

Baietelu meu are 9 ani si ia cazut dintele de lapte de sus.dar are cam 9 luni poate mai mult de cand nu ia iesit si nici semn ca iar iesi dintele.Dintele de lapte la scos normal fara sa se loveasca sau altceva.Ce se intampla care ar fi cauza?trebuie sa merg la stomatolg.?

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti medicul stomatolog. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Dantura-copiilor/eruptia-dintilor-la-copii-cand-incepe-si-la-ce-trebuie-sa-te-astepti_15799

Valen_tina

acum 5 ani

Eruptia unor dinti permanenti la copii poate intarzia, nu trebuie sa va faceti griji, insa cel mai bine este sa mergeti la un pedodont. Eu va pot recomanda medicul pedodont de la Andra Smile, sunt undeva prin apropiere de Piata Victoriei, pe strada Londra 33. Eu sunt foarte multumita de ei, merg cu cei mici numai la acestia. Sanatate!