De ce nu creste un dintisor de lapte?

Dantura copiilor

Postata de mihai.neacsu18 cu 12 ani in urma.

Buna ziua! Baieteleul meu are 3 ani si 9 luni. Nu stiu de ce nu i-a crescut incisivul superior stang,cel de langa canin. Spuneti-mi va rog daca este o preoblema majora si care este cauza. Va multumesc anicipat!

Raspunsuri (1)

Dr. Marin Cosmin Horatiu

acum 12 ani

fff posibil sa fie anodontie...adica lipsa mugurelui dentar. Ca sa aveti insa un raspuns mai clar in ceea ce priveste lipsa aparitiei incisivului lateral, faceti o radiografie dentara.