de ce nu ai dau dintisori

Dantura copiilor

Postata de oanaastefanesei cu 10 ani in urma.

buna ziua am o fetita de un an si 3 luni si nu are nici un dintisor pana acum si o mai dor gingile din cand in cand e ceva de ingrijorat sau e ceva normal sa ai intarzie aparitia dintisorilor

Raspunsuri (3)

olga

acum 10 ani

Daca as fi in locul dvs. as intreba direct medicul pediatru, mai ales ca fetelor le dau dintisorii mult mai repede decat baietilor. Fiului meu i-a aparut primul dinte la 11 luni si jumatate, dupa care a fost o adevarata explozie de dinti si, mai ales, durere. Cu cat este mai mare cu atat constientizeaza mai mult durerea. Unui bebelus de 6 luni , daca ii apare primul dintisor nu-i este atat de greu ca unui pruncut de 1 an. Adresati-va direct, nu pe net, unui medic pediatru, dar si unui ortodont. Fetita e prea mare! Sanatate!

salut

acum 10 ani

I-ai dat cumva vigantol ? Daca da, nu-i de mirare.

oanaastefanesei

acum 10 ani

Nu ian dat nimic și am intrebat aici în grecia pediatrâ si a zis k e ceva normal dar am zzis sa intreb si pe cineva din ro