dantura copiilor

Dantura copiilor

Postata de becekoko cu 12 ani in urma.

Baietelul meu are 1 an si 3 luni,inca nu are nici un dinte,ar trebui sa ma panichez? Ce recomandari as putea primi?

Raspunsuri (2)

TataNicu

acum 12 ani

Stai linstit(a), ai vazut tu pe cineva fara dinti? (exceptand varstnicii)

Dr. Cosmin Ulman

acum 12 ani

Trebuie sa consultati un medic stomatolog. Este posibil ca gingia sa fie foarte groasa si sa impiedice eruptia. Trebuie palpata gingia si vazut daca se simte dintisorul. Normal, la aceasta varsta, baietelul Dvs.,ar fi trebuit sa aiba macar 2 dintisori jos si 2 sus.

Dr Ulman Cosmin
Medic stomatolog coordonator - Clinica Trident
www.clinicatrident.ro