DANTURA ADOLESCENTILOR

Dantura copiilor

Postata de Gamer14andrei cu 12 ani in urma.

NEPOTUL MEU ARE 14 ANI SI O MASEA CARIATA..DUPA ACEASTA VIRSTA ...MAI SCHIMBA MASELELE? VA MULTUMESC

Raspunsuri (2)

Dr. Nicoleta Grosu

acum 12 ani

Nu.

Sa mearga la dentist pt tratament.

andrei

acum 12 ani

la varsta asta nu mai creste alta masea in loc, insa daca este doar o carie, mai e cale lunga pana la extractie. ideal ar fi sa o luati treptat, fara solutii radicale facute in mod inutil.
daca va intereseaza un stomatolog care-si da tot interesul sa va pastreze dantura cat mai sanatoasa , fara sa va recomanda extractia de cum ati pasit in cabinet, vi-l recomand cu toata increderea pe dr Cristian Dumitriu de la Imperial Dent.