Cum ne dam seama daca copilul are infectie la dintii din fata acestia fiind afectati De o cazatura proavocant accidentarea ambilor dinti ?

Dantura copiilor

Postata de Utilizator11543224688 cu 5 ani in urma.

Fetita mea a vazut in urma cu 3 luni si unu Din dintii din fata sa rupt iar celalalt sa ciobit .cel rupt a inceput sa isi schimbe culoarea dat ea nu acuza dureri la spalarea pe dinti sau cand mananca cald sau rece . Azi noapte mia facut febra e posibil sa faca infectie la dinti cum imi pot da seama ? Multumesc

Raspunsuri (1)

alexa_866

acum 5 ani

Buna ziua! Si eu am avut aceeasi problema cu cel mic, dar nu va puteti da seama exact daca nu mergeti la un specialist.Eu am fost la un pedodont foarte bun, la clinica *** si mi-a zis ca un astfel de traumatism la nivelul dintelui de lapte poate afecta chiar si nervul, iar copilul va avea de suferit. Eu va recomand sa mergeti la medic cat mai repede.