cresc greu incisivii centrali

Dantura copiilor

Postata de rpopescu06 cu 12 ani in urma.

Buna ziua
Am o fetita de 7 ani si i-au cazut incisiviii centrali de sus si de jos. Cei de jos i-au crescut, insa doar unul dintre cei de sus si in ordinea inversa de cum i-au cazut.
Multumesc anticipat,
Roxana Popescu

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Au timp sa creasca si ceilalti. Daca sunteti ingrijorata, consultati medicul stomatolog,care va examina dintii si gingiile. Este bine sa o obisnuiti cu medicul stomatolog din perioada cand inca nu o doare. Ulterior nu va avea teama de controlul stomatologic.

rpopescu06

acum 12 ani

Multumesc pentru promptitudinea raspunsului. Dintele respectiv e cazut de prin ianuarie, dar se simte tare sub gingie. Am sa merg cu ea la medic sa o consulte.