ce pot sa dau unul copil de 3 ani de durere dinti

Dantura copiilor

Postata de ingerash-mic cu 10 ani in urma.

Buna ziua, am o fetita de 3 ani jumatate si astazi m-am trezit cu ea cu fata umflata. dintii din fata sus sunt cariati si azi mi-a zis fetita ca o doare un dinte de sus. ce pot sa ii dau de durere pana sa ajung la stomatolog? Multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

SonyMarika

acum 10 ani

Nurofen junior si gel gingival daca este inflamata gingia

ingerash-mic

acum 10 ani

gingia nu pare nici umflata ,nici inflamata....numai obrazul este umflat si o doare un dinte.....mi-a spus cineva ca pentru durere ar merge si panadol