ce ma sfatuiti sa fac??

Dantura copiilor

Postata de incognito35 cu 13 ani in urma.

Am un copil de 7 ani , si nu a schimbat nici un dintisor pina acum ,problema este ca dintisorii de sus sint foarte cariati si tociti aproape de gingie. Se spala pe dinti zilnic.ce pot sa fac?Multumesc anticipat de orice raspuns.

Raspunsuri (4)

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

Buna ziua,
Mergeti la medicul stomatolog pentru tratament .
Pentru cresrterea celor definitivi , discutati eventual , administrarea schemei cu fluor
S[n[tate Dr, Emil Otesteanu.

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

Pentru Ionica veronica , Buna ziua ,
Raspunsul meu la intrebarea d/tale , a fost s[ mergi cu copilul la medicul stomatolog pentru consult si tartamentul dintilor. Cu acea ocazie discutati si eventuala problema a unei scheme de profilaxie cu fluor a cariilor dentare Deci ,,eventuala ,, deoarece fluorul intareste smaltul dintilo si previne cariile .
Fluorul , ca orice medicament , are si react''ii. adverse , de aceea este prescris numai de catre cei in drept .
Deontologia medicala m-a invatat sa nu polemizez cu nimeni , dar va pot asigura ca medicii studiaza mult , citesc mult si sunt informati , chiar mai mult dec\\t niste anonimi .
Eu respect efortul tuturor colaboratorilor -- de orice profesie si pregatire -- pe site-ul nostru in interesul celor in suferinta . Mamele sun suverane in ceea ce priveste grija fat[ de copii lor .
Cu sanatate, Dr Emil Otesteanu

incognito35

acum 13 ani

Va multumesc foare mult .

Flori

acum 13 ani

Pentru dentitia copilului dvs. nu a-ti dori sa-l ajutati dindu-i produse naturale pentru vitaminele de care are nevoie organismul copilului.Va dau acest sfat pentru ca si eu am nepotele si foarte mult le ajut pentru ingrijirea lor cu produsele naturale de care va spuneam.tel.0745753653