Carii

Dantura copiilor

Postata de tony22 cu 11 ani in urma.

Am o fetita de 3 ani si cariile au ajuns la gingie si s-a umflat. Stomatologul spune ca nu are ce sa-i faca. Cica e normal sa se întample asa. Ce recomandati?

Raspunsuri (6)

Alina Daniela3

acum 11 ani

Pune-o sa se spele bine pe dinti sau spal-o tu Asa va fi pana or sa apara dintii definitivi. Exact prin ce trece fetita ta, a trecut si baietelul meu. Inca e nevoie de stomatolog. Cauta sa-i faci o radiografie si sa vezi daca totul e in regula pe dedesubt.

Buna

acum 11 ani

E adevarat ca stomatologul nu poate face nimic insa exista remedii homeopate pt. astfel de probleme.
Imi poti scrie un email la ***@yahoo.com

Alina Daniela3

acum 11 ani

"nimic" nu echivaleaza cu a te uita in gura omului, a-l curata, a-l plomba - asta s-a intamplat cu noi.
Pentru ca nu eram multumita am consultat si un chirurg care se ocupa de asa ceva si parerea lui a fost ca va interveni DOAR daca ceilalti dinti chiar intarzie sa apare. Prezenta lor ar putea fi vazuta cu ajutorul radiografiei.
Cei definitivi or sa-i impinga pe cei de lapte. Pe 19 ianuarie vom merge iar.

Ela

acum 8 ani

Ma intereseaza si pe mine tratamentul homeopat pt cariile de biberon ! Va Multumesc!

Dr. Florin Lazarescu

acum 11 ani

Buna ziua,

sunt asa numitele " carii de biberon" si intr-adevar nu se poate face nimic.

Dr. Ulman Cosmin
Medic stomatolog - Cinica Trident
www.clinicatrident.ro

diana

acum 10 ani

si copilul meu are 2 ani jumate si avem aceleasi pb. am tratat cu antib. cand a avut abces. iti dau mail-ul meu si sa pastram legat. sa ne sfatuim in acest subiect. [email protected].