carie la 7 luni

Dantura copiilor

Postata de i_ilea cu 12 ani in urma.

de ce dintele bebelusului meu deabi rasarit are carie si nici nu ia iesit decat un piculet mentionez ca are doar 7 luni va multumesc

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 12 ani

Din multe motive. Mergeti cat mai curand cu copilul la sectia de Pedodontie a facultatii de medicina dentara.

i_ilea

acum 12 ani

imi puteti da mai multe detali va rog frumos eu sunt din bals jud olt . iar daca ati putea spune care credeti ca sunt motivele sau macar o idee din ce cauza ar putea fi sa stiu ca sa pot preveni asta pana cand ajung cu el la un medic specialist va multumesc anticipat

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

i_ilea

acum 12 ani

da aveti dreptate dar eu nu consum atat de mult dulciuri si tocmai deasta ma gandesc de unde ar putea face daca mananc ceva dulce o data pe saptamana si asta in cantitate moderata