Caria dintilor

Dantura copiilor

Postata de diana.s cu 10 ani in urma.

Salut!!..de ceva timp am observat ca la o masea aveam intr-o parte o pata cafenie si am mers la stomatolog. Acolo mi-a mai gasit 3 masele cu inceput de carie si le-a curatat si mi le-a plombat (fara anestezie) da eu cu maselele celea nu am avut probleme niciodata si nici nu observasem sa fie ceva in neregula cu ele.Acum stau si ma ghindesc ca poate am facut rau ca le-am plombat..nu dauneaza cu ceva plomba aia la masea?? pina acum nu am mai avut probleme cu dintii si nici nu ma pricep.(cu 3 ani in urma am mai fost la acelasi medic la un consult si totul era bine) e posibil ca asa repede sa-mi apara cariile?

Raspunsuri (1)

Andra

acum 10 ani

Eu cred ca este foarte bine ca le-ai plombat, altfel, cariile s-ar fi marit; de aceea este bine sa mergem la medicul stomatolog odata la 6 luni; din pacate putini reusim lucrul acesta din cauza lipsei timpului; ultima oara am fost nevoita sa merg la stomatolog din cauza fetitei mele, careia i-a aparut o cariuta, asa ca m-am progarmat si eu la LLL Dental, caci altfel nu stiu cand mi-as mai fi facut timp.