caninii cand apar?

Dantura copiilor

Postata de Camyc cu 12 ani in urma.

caninii cand apar,?are varsta de 2ani 2 luni si nu are caninii si nici prea multi dintisori,primi au aparut la 1 an 3 luni

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 12 ani

Caninii la un copil apar în jurul vârstei de 3 ani, mai întâi apărând caninii superiori şi apoi cei inferiori

Medic Epuran

acum 12 ani

Caninii la un copil apar în jurul vârstei de 3 ani, apărând mai întâi caninii superiori şi apoi cei inferiori

Dr. Marin Cosmin Horatiu

acum 12 ani

are o dentitie intarziata...puteti face o radiografie panoramica si sa vedeti stadiul mugurilor dentari

Camyc

acum 12 ani

se vede ca ei ar exista pe coroana dentara,pe gingie se vad ca un punct alb ,cumva sa strapunga gingia mai greu?