Ar trebui sa ma ingrijorez?

Dantura copiilor

Postata de mona75 cu 13 ani in urma.

Fetita mea implineste7ani si nu i-au cazut nici un dintisor pana acum.Ma uit mereu in gurita ei si nu i se misca nici un dinte,nu are nici o carie si se spala mereu pe dinti.E vreo problema ca nu i-a cazut pana acum nici un dinte?

Raspunsuri (2)

Dr. Nicoleta Grosu

acum 13 ani

Nu. La unii copii, dintii se schimba mai repede sau mai tirziu fata de virsta normala de eruptie a dintilor definitivi.

mona75

acum 13 ani

Multumesc pt ca m-ati linistit.Auzisem de la o prietena ca medicul dentist iar fi spus ca fetitei ei i-au cazut repede dintii pt ca sta foarte bine cu calciu.Ma cam speriasem pt ca fetitei mele nici macar nu i se misca vreun dinte.