am o fetita de 6 ani

Dantura copiilor

Postata de io cibilan cu 14 ani in urma.

am o fetita de 6 ani nescuta prin cezariana si prematura care are probleme foarte mari cu dantura.in special dintii din fata care sunt foarte cariati.asi vrea sa stiu cauza acestei probleme,si daca dupa caderea dintilor va mai avea probleme.va multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

mikmok

acum 14 ani

La un control a-ti fost pana acum cu fetita? Un medic stomatolog este cel mai in masura sa va ajute in privinta fetitei. Aveti grija la ce fel de apa bea copilul. Apa, joaca un rol important in dezvoltarea unei danturi sanatoase si in prevenirea cariilor. Parerea mea este sa faceti o vizita medicului stomatolog pt. a va ajuta in privinta fetitei. Numai bine si va astept cu vesti noi.

io cibilan

acum 14 ani

buna ziua.va multumesc,iar referitor la ce apa bea,iam dat numai apa plata.multa sanatate.