Fractura tibie?

Curatare rani Fractura

Postata de Utilizator11548933260 cu 5 ani in urma.

Buna ziua.în septembrie 2018 am avut un accident rutier în urma caruia,printre altele,am avut fractura deschisa tibie picior stang cu pierdere os si o bucata piele din zona fracturii.am avut fixator extern,grefa piele,grefa os de la creasta iliaca,tija.dupa ultima operatie din noiembrie cea de introducere tija si grefa os mi-au aparut pe picior,în zona fracturii cred eu,2 bubite ca doua coşuri.ele s-au spart la un schimb de pansament.curge din ele un lichid galbui.la fiecare control am facut analize de frica infectiei,au iesit ok.medicul curant spune ca e bine sa dreneze si ca e din cauza grefei osoase.bubitele sunt de marimea unui bob de mazare.mai curge si sange de acolo cateodata.nelamurirea mea e cat va mai dura scurgerea asta si daca a mai patit cineva la fel.mulțumesc!

Raspunsuri (1)

Utilizator11577555126

acum 4 ani

Cate zile trebuia sa stai dupa operati eu am avut un accident rutier si a patruns osul in afara pieli iar amu zic doctorii ca este o fractura deschisa osul am vazut ca sa rupt diagonala nu asta e subiectul ci cand ai plecat acasa dupa operatie.................