In cat timp elimini piatra din vezica urinara?

Criza De Rinichi

Postata de MembruMobileApp1491221354 cu 7 ani in urma.

buna ziua !am o intrebare la dvs .Acu 2 saptamani am avut o criza insuportabila de rinichi la care am ajuns de urgenta la spital,m au diagnosticat cu piatra in vezica urinara,m-au internat si mi-au fct o mica interventie ma-i precis mi-au spart piatra,Mi-au dat drumul acasa inca mai am dureri dar suportabile.nu mi-au prescris niciun tratament.doar cat mai multe lichide si paracetamol de durere.Acu va intreb in cat timp as putea elimina si daca durerea ar trebuii sa mai persiste?Va multumesc !!!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Timpul de eliminare a pietrelor din vezica urinara dupa o interventie de acest gen poate varia de la persoana la persoana, insa de regula dureaza cateva saptamani. Desi durerea se poate ameliora dupa interventie, pot persista disconfortul si durerile pana la eliminarea completa a fragmentelor de piatra.

Este important sa continuati sa beti multa apa si sa urmati indicatiile medicului. Daca durerea persista sau se agraveaza, ar trebui sa consultati din nou medicul.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/urologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-rinichilor/6-semne-si-simptome-ale-pietrelor-la-rinichi_12256
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-rinichilor/ai-pietre-la-rinichii-iata-cateva-solutii-naturale_18837