vomitatul

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Vasile82114915 cu 15 ani in urma.

BUNA SEARA.SUNT O MAMICA NELINISTITA.AM O FETITA DE 3 ANI SI 1 LUNA SI VOMITA DE MIERCURI DUPA CE A MANCAT O BRANZA TOPITA LA CAMIN.AM CHEMAT MEDICUL DE FAMILIE MI-A DAT DEBRIDAT,SUMETROLIM SI METOCLOPRAMID-DIMINEATA SI SEARA CATE O LINGURITA.DE MIERCURI INCOACE VOMITA SEARA DUPA CE MANANCA.INCEPE SA TUSEASCA SI GATA JETUL.SA FIE OARE MANCAREA DE VINA? NU S-A VINDECAT STOMACELUL BINE?STAREA EI DIN ZI ESTE BUNA ACUM.

Raspunsuri (4)

Ofelia12114385

acum 15 ani

buna!si eu am avut aceeasi problema cu fetita.trebuie sa tii un regim alimentar compus din morcov- fierti c-am doua zile si sa evit laptele pe cat se poate.poti sa incerci sa vezi daca merge.i-am mai facut si ceai de chimen.

vlad26

acum 15 ani

Da, neaparat regim si daca nu-si revine nici dupa regim (paine prajita, orez, morcov) mergi la un medic gastroenterolog si fa-i micutei niste investigatii. Sa nu fie vorba despre o enterocolita sau alta infectie stomacala. Si neaparat sa fie hidratata cat mai bine (sunt si solutii pentru hidratare in astfel de cazuri pentru copii).

Monikka

acum 12 ani

atentie la Rotavirus!!! Sectia de pediatrie a Spitalului judetean Constanta infestat cu Rotavirus! Feriti-va de internari!Virusul e foarte agresiv!!!

ki$$omanu

acum 12 ani

pai io nush nika