vitamina B complex la bebelus de 2 luni

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de alina_otilia cu 8 ani in urma.

Fetita mea de 2 luni transpira putin la maini si picioare, iar medicul de familie mi-a recomandat vit B complex, fara sa ii faca vreo analiza de sange. Mi se pare prea micuta pt asta, in plus pe prospect scrie ca se administreaza copiilor intre 1-3 ani. Ce parere aveti, este indicat sa ii dau aceasta vitamina?
Multumesc!

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 8 ani

Eu zic sa gasiti un medic responsabil, caruia sa ii puteti adresa cele mai banale intrebari fara sa fie deranjat. O alaptati la san? Isi ia B-uri din lapte, doar sa nu fie laptele slab calitativ...