vinataile

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de adrian46100694 cu 15 ani in urma.

Buna!Am o fetita de 4 luni care acum oluna s-a lovit la cap si are acum o vinataie care nu a disparut pina acum. Am fost la dr de fam si mi-a dat nurofen gel si sirp si un antiinflamator. Fetita nu are alte simptome. Dr. mi-a spus ca daca nu dispare o sa ma trimita la C luj la un specialist. Daca aveti un sfat pt mine il primec pt ca sunt putin panicata. Sunt ingrijorata ca nu i-a disparut pina acum. Multumesc!

Raspunsuri (1)

Paul69

acum 15 ani

an primul rand sa-ti traiasca fetita dar mi se pare un pic cam mult de o luna sa nu-i dispara ,an momentul loviri iai pus o comprese sau sa o masez nu vreau sa te speri dar sa nu ai surpriza sa fi facut un hematom ea fiind mica nu stii cand si cum o doare eu zic sa scrii la consulta medicul cat mai repede nu sta asa cu ea sa nu ajungi la complicati si depinde unde si an ce sa lovit bafta multa