Vigantolul se poate da si dupa 18 luni?

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Simona Veronica85893 cu 13 ani in urma.

Buna ziua
Fetita mea are 18 luni si inca nu i-au iesit toti dintii (are 4 sus si 2 jos-i-au iesit in luna august 2010;luna aceasta i-au iesit 2 maselute tot sus). Medicul de familie mi-a recomandat sa nu-i mai dau cele 2 pic de Vigantol, iar un alt medic mi-a recomandat sa-i dau Vigantolete de 1000. Nu stiu ce sa fac. Ce ma sfatuiti?

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

Stati de vorba cu medicul stomatolog . Vigantolul are rolul lui ,mai ales inprivinta profilaxiei rahitismului, si mai ales in anotimpul fara soare .
Fluoreten -ul ,Zimafluorul , sunt preparate ce contin fluor si actioneaza asupra smaltuli deintilor ,facandu-l mai rezistent,deci impotriva cariilor .
Dumneavoastra, parintii , hotarati ! Sanatate Dr. Emil Otesteanu