VERMISORII INTESTINALI

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de eu mama .ro cu 12 ani in urma.

BUNA SEARA...BAIETELUL MEU DE 7 LUNI ARE VERMISORI MICI SI ALBI,,I-AM DAT 3 ZILE SIROP NUMIT VERMOX..PROBLEMA E CA A PATRA ZI A ELIMINAT VERMISORI TOT VII .E NORMAL ASA CEVA CA EU CREDEAM CAI ELIMINA MORTI.

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Vorbiti cu medicul pentru continuarea schemei terapeutice ( se pare ca este vorba fie de OXIURI , fie de THRICOCEFAL care depun multe oua din care ies noi generatii de paraziti . Eliminati cainii si pisicile din casa. care sun sursa ( rezervorul de oua ) permanenta , iar bebele umbland cu manutele pe covor le duce la gura si cu ele duce si ouale.