vedere copii

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Luiza13 cu 12 ani in urma.

Buna seara,am un baietel de 5ani si 8 luni am fost cu el la oftalmolog pt ca clipea foarte des,mi-a dat un tratament cu systane ,dar mi-a zis ca nu are absolut nimic ,ca vederea este perfecta numai ca acum clipeste mai des dar i se stramba si gurita si nasucul.am fost din nou la control si mi-a zis acelasi lucru ca nu are nimic,mi-a dat iar systane si magneB6 dar nu observ nici o schimbare.Ce as putea sa mai fac,unde sa mai merg sau ce tratament sa urmez.Va multumesc frumos.

Raspunsuri (3)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna seara,

Simptomele pe care le descrieti pot fi ticuri faciale. Va recomand sa il vada un psiholog specializat in lucrul cu copii pentru o evaluare si poate si pentru o interventie de consiliere psihologica.

Luiza13

acum 12 ani

Va multumesc frumos.

Luiza13

acum 12 ani

Va multumesc frumos.