vaccinul anti TBC

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Hniculina cu 12 ani in urma.

Fiul meu are aproape 5 ani si a facut vaccinul anti TBC cand a fost bebe in spital. Intrebarea mea este daca trebuia sa-i apara o floricica pe brat in urma acestui vaccin? Lui nu i-a aparut sau nu imi amintesc asta, trebuie refacut vaccinul in cazul asta?

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Un medic, fie pediatrul copilului , fie unul de la Dispensarul ANTI.TBC, sa consulte copilul si daca in adevar nu are cicatricea ( chiar invizibila dupa parerea D-vs ) Ii poate face o simpla testare si atunci se va hotara.

Hniculina

acum 12 ani

Va multumesc! O sa consultam medicul pediatru.