urgent

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Sorin Cristian1 cu 15 ani in urma.

am un baietel de 10 luni si a fost diagnosticat cu limfedem congenital iar tratament nu ar fi decat prin masaj de drenaj limfati. as vrea sa stiu daca exist satatiuni balneo climaterice care sa faca un astfel de masaj. va multumes

Raspunsuri (5)

Huzun

acum 15 ani

Statiunile balneare care trateaza limfedemul sunt Sovata (langa Targu Mures) si Baltatesti (jud Neamt).

RUSU LICA

acum 10 ani

se mai poate efectua masaj de drenaj limfatic la centrul medical de recuperare ELIPETRO MED ,fizio-kinetoterapie in PIATRA NEAMT.Puteti accesa www.elipetromed.ro

ELIZA

acum 9 ani

Si eu am un baiatel de 2 luni diagnosticat cu limfedem congenital. As vrea sa stiu cum a evoluat boala la baietelul lui Sorin Cistian 1. Unii medici spun ca s-ar putea sa dispara pe masura ce creste copilul . Este adevarat ? Va multumesc .

Cristi

acum 9 ani

Nu va disparea . Si eu il am din nastere.

Tatiana teisanu

acum 2 ani

Bună ziua! Vad ca aceste postări sunt cu ani buni în urma. Îmi încerc norocul și dacă îmi va răspunde cineva as dori sa știu cum sunt copiii după acest diagnostic? Am un băiețel diagnosticat cu limfedem congenital are 6 luni și 3 sapt și am aflat sambata. Va rog din suflet sa luați legătura cu mine dacă vede cineva acest mesaj. Ma puteți cauta și pe Facebook Tatiana teisanu am poza de coperta cu băiatul și soțul și la profil doliu. Va rog și va multumesc