Unde ar trebui sa ma duc ?

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Utilizator11726597587 cu 2 zile in urma.

Bună ziua !
Am un băiat de 4 ani care manifesta o tuse seaca ,plus ca face constant ca și cum ar avea nasul înfundat dar fără secreții. Am încercat cu quixx, tantum verde sray , diferite siropuri dar nu se oprește nimic. I am făcut analize la sânge și toate îs bune + exudat faringian . Abia acum am văzut un dop într o ureche , e posibil de acolo ? ...sau o alta idee va rog....

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 zile

Buna ziua,

Ar fi recomandat sa consulti un medic ORL, pentru a vedea daca dopul din ureche ar putea cauza aceste simptome. In acelasi timp, tusea uscata si senzatia de nas infundat, fara secretii, ar putea indica o alergie sau o problema cu sinusurile. Un alt consult ar trebui facut si la un medic alergolog sau pneumolog.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/ORL

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-urechii/dopul-de-cerumen-si-consecintele-acestuia_17065